Robinkovy dovednosti na konci 7. měsíce

20130118_000240

Robinek si už hraje na bříšku „dlouhodobě“, otáčí se na všechny strany a natahuje se i do výšek. Pomalu se vydává na průzkumné cesty, i když nazývat to plazením (natož lezením) to opravdu nelze 🙂 Rád si v polože na bříšku pokopává nožičkama 🙂 Zvládá si hrát s hračkami na zádech i na bříšku, přendavá je z ruky do ruky a dokonce nám je začíná i nabízet…zejména mi nabízí svoje kousátka a většinou se mi je snaží nacpat do pusy :-)…no nevím hochu, zuby mi už další nevyrostou…nebo že bys to myslel jako roubík?? 😀

Poslední dobou ho asi nejvíce baví „sedět“ u stolu, tj. máme ho na klíně…ano, víme, že by neměl sedět, dokud se neumí posadit sám. Na naši obranu musím říct, že když sedí, drží hezky záda zpevněná, vůbec se nehrbí a navíc s ním nesedíme takto dlouho…ono, kdo by vydržel jeho oblíbenou hru „na táckovanou“ 🙂 Ukořistí každý tácek na stole, co najde, plácá s ním o stůl nebo ještě lépe ho hodí na zem a čeká, až mu ho podám. K jeho oblíbeným činnostem patří i bouchání hračkou o podlahu (úplně nejlepší je samozřejmě dřevo o dřevo ;-))

Robísek je evidentně společenský tvor a vyjma spánku, nechce být v místnosti sám. Moc rád se chová a kromě již zmíněného sezení u stolu, se mu líbí i nošení po bytě.

Co se týká spánku, tak k větším změnám bohužel nedošlo, stále mě budí 2-3x za noc na kojení. Aspoň, že usíná vcelku bez problémů ve své postýlce. Stačí mu, když ho přikryju dekou, dám mu dudlík, případně pustím kolotoč. Uspávání v náručí  (narozdíl od své sestry) nesnáší 🙂

Robinek rozumí některým slovům a větám – např.“Chceš k mámě?“. Na to reaguje tak, že přitahuje hlavičku, případně se celý zpevní a připravuje se na zvednutí z postýlky či hrací deky. Nebo „mlíčko“. Když dojí příkrm a začne ječet, většinou se uklidní, když mu řeknu, že dostane ještě mlíčko 🙂 Už na něj začínám pomalu znakovat, uvidíme, co pochytí.

Když Robimu něco upadne, případně to zahodí, hledá to, tj. uvědomuje si, že i když to nevidí, někde to být musí 🙂 Také je průzkumník a hraboší všude, kam se dostane – otvírá spodní šuplík, prohrabává krabici s oblečením, přehrabuje se v přebalovací tašce…asi bychom měli začít zajišťovat.

Přidejte svůj názor!